Autor textu: Archív
06.02.2014

Rozhodni sa

Po chvíľke zábavy jeden z partie vytiahne drogy...

Hlohovec 6. februára (SkolskyServis.sk) - „Drogy nie sú dobré.“ Túto vetu počúvame stále, ale prečo? Každý má na túto tému svoj názor. I ja mám jeden.

Mladí ľudia sa k drogám uchyľujú buď pre zábavu, alebo preto, lebo nevedia vyriešiť svoje problémy. A keď už idú v drogách, tak sa už od toho ťažko dostanú. Čiže sme sa presunuli k otázke „Ako sa dostanú k drogám“.

Mladí ľudia (áno, k ním patríš) aj ty si chcú užívať, preto aj chodia s partiou von. Väčšinou na diskotéky. Takže povedzme, že taká partia si vyrazí na diskotéku. Chvíľu sa zabávajú a potom jeden z nich vytiahne drogy. Všetci si bez problémov dajú, len jeden, ktorý nikdy nepoužíval žiadne omamné látky.

Chvíľu odmieta a partia sa mu začne smiať. A čo asi spraví? Zoberie si a už požíva drogy.

Takže sa môžeme presunúť k tým, ktorí tie drogy dali partii.

Díleri si chcú zarobiť nejaké peniaze. Keď vidia na diskotéke nejakého mladíka, ponúknu mu drogy. Ten ich vezme a potom ponúkne partiu. A takto sa rozširujú medzi ľuďmi. Teraz sa vráťme k našej partii. Tá už má takto získané drogy v sebe. Zatiaľ im stačí trocha, no ďalej sa dostanú na väčšiu dávku. Sú na tom závislí. Všetci ich začnú odsudzovať. To je pre nich problém.

Aj keby sa z toho dostali, ľudia by sa na nich pozerali inak.

Tak sa znova uchýlia k drogám. Však aj tak o nich nikto nemá záujem.

Takíto ľudia toho veľa v živote nedosiahnu. Nezaložia si poriadnu rodinu, žijú v špine a v strachu, že si dajú zlatú dávku. Teraz som zhrnul drogové počiatky a drogový život. A je na čase vypočuť si môj názor: žiť takýto život nie je moc príjemné. Však ľudské hodnoty by mali byť láska k rodine, vzdelanie a spokojný a bezstresový život z toho že si pichnem smrteľnú dávku. Čiže z toho vyplýva že ja by som takýto život nechcel. Však byť sám, bez rodiny, stálych priateľov je tento svet tak povediac ten nesprávny.

Teraz si si vypočul (či skôr prečítal) môj názor. Ale teraz je na tebe, ako sa rozhodneš. „Sú drogy dobré alebo nie?“

V. Mesko, VI. roč., III.ZŠ Hlohovec, UL. Arpáda Felcána 4 920 01

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň hlavného mesta Astany (štátny sviatok, Kazachstan). Medzinárodný deň bozkávania
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131