Autor textu: Archív
05.02.2014

Byť závislý na cigaretách sa neoplatí

Jeden môj kamarát si chcel zapáliť, ale ja som sa rozhodla, že mu to nedovolím a balíček s cigaretami som mu zobrala.

Komárno 5. februára (SkolskyServis.sk) - Som ešte len piatačka a veľmi takejto téme nerozumiem. Ale viem, že ak si závislá na cigaretách, tak sa ti to neoplatí. Pretože keď fajčíš, tak sa ti očiernia priedušky a môžeš kvôli tomu zomrieť na rakovinu priedušiek.

Ja to viem, pretože poznám mnoho ľudí, ktorí fajčili a doplatili na to.

Cigarety sú vyrobené z tabaku. Tabak je rastlina, ktorú usušia a rozdrvia, potom ju dajú do obalu. V takejto podobe sa predáva v novinovom stánku alebo v rôznych obchodoch.

Naša jedna žiačka tiež fajčí a je len ôsmačka!

Poznám aj takých žiakov, ktorí sa snažia nalákať svojich kamarátov na zlé chodníčky. Jeden môj kamarát si chcel zapáliť, čiže vyskúšať, aká je cigareta, ale ja som sa rozhodla, že mu to nedovolím a zobrala som mu balíček s cigaretami.

Cigarety sú nehygienické a nezdravé, pretože z toho zapáchajú ústa a kazia sa zuby. Ja by som si vo svojom živote fajčenie nevybrala, pretože by som v kuse kašľala, a keď ten zápach z cigarety len zacítim, tak mi je z toho zle a neviem ani dýchať!

V našom paneláku býva veľa starých ľudí, ktorí fajčia vovnútri, kde nemáme ani okno a každý to musí cítiť.

Pritom každý v našom paneláku má k bytu aj balkón! Pod nami máme susedov, ktorí vždy fajčia vnútri a neustále im povieme, nech idú von na svoj balkón, pretože nie iba nám to vadí, ale celému paneláku.

Ľudia si totiž iných názor veľakrát nevážia a nevypočujú. Cigarety sú našimi nepriateľmi a s nimi spolu aj alkohol a drogy!

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň dobytia Bastily (Francúzsko, štátny sviatok),
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131