Autor textu: Archív
30.01.2014

Ani drogy nevedia zabrániť priateľstvu

Natália a Sofia vyskúšali marišku. Potom prešli na pervitín a už sa to s nimi viezlo. Natália z idúceho vlaku akoby zázrakom výstupila a neskôr pomohla aj kamoške Sofii, ktorej zachránila život...

Bratislava 30. januára (SkolskyServis.sk) - Začalo sa to všetko v 9. ročníku (2009). Natália s kamoškou Sofiou sa dohodli, že skúsia marišku.

Nevedeli, do čoho idú. Boli dosť v náladičke a to bol aj dôvod, prečo to skúsili znova a znova.

Už do školy chodili v náladičke... Potom prišli prázdniny. Sofia si našla frajera, ktorý vedel zohnať aj pervitín, tak si povedali, že to skúsia zase. Natália vedela, že už musí prestať. Toľko peňazí, koľko minula! A mama s otcom sa jej vždy pýtali, na čo ich potrebuje. Vždy si musela niečo vymyslieť. No potom si Naty povedala, že dosť, takto naďalej žiť nemohla. O chvíľu mala mať 15 a mala byť zavisláčka?! Tak s tým prestala. Síce ťažko, ale prestala. No Sofia už odolať nevedela a odvahu na to, ako prestať, nenašla. Natália sa snažila svojej kamoške pomôcť a trochu sa jej to podarilo, rozišla sa s frajerom. O mesiac spoznali chalana. Sofia s ním chodila von a dávala prednosť jemu, než svojej starej kamarátke. Sofia sa vykašľala na Natáliu a to zase kvôli drogám. Začala škola, Natália išla na inú strednú ako jej kamoška. Natália spoznala skvelých ľudí a Sofia žiarlila. Pohádala sa s ňou, že dáva prednosť tým, ktorých poznala iba týždeň a ju desať rokov. Sofia mala pravdu, ale sama si zničila priateľstvá, neuvedomovala si, ako každému klamala...

Postupne Natália na Sofiu zabudla...až raz Sofiu videla sedieť na schodoch, celú trasúcu sa a prosila Natáliu o pomoc. Jasné, Natália ju nemohla nechať v probléme, tak išla za Sofiinou mamou a všetko jej povedala. Potom Sofia išla na liečbu a Natália ju chodila pravidelne navštevovať. Zase boli také kamošky, ako pred tým. Sofia bola vďačná, že ju Natália zachránila a Natália je vďačná, že ju má...Doteraz sú najlepšie kamarátky.

A týmto chcú Natália a Sofia ľuďom povedať, že keď chcú skúsiť drogu, nech sa najprv zamyslia, aké to má následky. Natália si tiež o mariške myslela, že to je nič, že to nie je žiadna droga a keď ste si prečítali jej príbeh môžete zistiť, že s drogami nie sú žarty!

Olívia Ďuríkova a Carmen Grmanová, 6.C, ZŠ Hollého Topoľčany

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň hlavného mesta Astany (štátny sviatok, Kazachstan). Medzinárodný deň bozkávania
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131