Autor textu: Archív
29.01.2014

Ako nešťastná láska priviedla Jozefa k drogám

Bratislava 29. januára (SkolskyServis.sk) - Počul som príbeh o chlapcovi menom Jozef. Bol to mladý muž, ktorý študoval na vysokej škole. Mal rád tanec a chodil s priateľkou, ktorú mal veľmi rád. Spolu trávili každú voľnú chvíľu. Chodievali spolu na dlhé prechádzky, na večeru aj do kina.

V jeden májový večer, keď sa mali stretnúť na svojom obľúbenom mieste v parku na lavičke, jeho priateľka neprišla.

Zavolal jej na mobil, chcel sa spýtať kde je, prečo neprišla. Mobil mala vypnutý. Na druhý deň sa Jozef rozhodol, že svoju priateľku prekvapí. Prišiel za ňou na vysokoškolský internát a vyšiel po schodoch do jej internátnej izby, ktorú už veľmi dobre poznal.

Zaklopal na jej dvere a ticho tam stál. Nikto mu však neotváral. Najprv si pomyslel, že slabo zaklopal, alebo si pomýlil dvere. V tom ju zbadal na začiatku chodby, ako sa drží za ruku s iným mužom. Podišiel k nim a opýtal sa jej, čo to má znamenať. Vtedy mu oznámila tú najhoršiu správu jeho života, že sa s ním rozchádza a už nikdy ho nechce vidieť. Jozef stále tomu nemohol uveriť a snažil sa s ňou stretnúť a porozprávať sa o tom. Priateľka sa stretnutiam s ním vyhýbala. Jozef sa z nešťastnej lásky nervovo zrútil a začal chodiť do krčmy, hrať automaty a piť pivo.

Tam sa zoznámil so skupinou starších motorkárov, ktorí vedeli o živote svoje

. Jozefovi ponúkli niečo na upokojenie. Vtedy si neuvedomil, že začína byť na istom nápoji závislý. Po čase mu došlo, že v nápoji je droga. Kamaráti motorkári mu už však nič neplatili a postupne mu naznačovali, že platiť bude on. Po čase už nemal žiadne peniaze a začal hľadať spôsob ako ich získať. V jeden večer v krčme sa rozhodol, že si nápoj objedná a bude sa tváriť, že má peniaze. Keď nastal čas, aby nápoj zaplatil, tak vytiahol namiesto peňazí nôž a zabil barmana. Niekto z prítomných ihneď zavolal políciu.

Jozef nestihol z miesta činu ujsť, lebo ho zadržali motorkári a priali mu veľa šťastia vo väzení. Jozefa odsúdili na 12 rokov nepodmienečne.

Svoj trest si odpykal v Leopoldove. Vo väzení si Jozef uvedomil, o čo všetko ho drogy obrali a vtedy si povedal, že sa už k drogám nevráti.

Po určitom čase sa mu pošťastilo zamestnať v centre pre drogovo závislých.

Tu často rozprával svoj smutný príbeh...

Lukáš Košťany, Príma B, Gymnázium Ladislava Novomeského Tomášikova 2, Bratislava

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň za zničenie malých a ľahkých zbraní
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131