Autor textu: Archív
28.01.2014

Drogy sú zradné. Zmocňujú sa vás postupne

Bratislava 28. januára (SkolskyServis.sk) - Drogy sú hrozná vec, ktorej sa nikdy netreba dotknúť hlavne kvôli nášmu zdraviu. Sú veľmi nebezpečné, majú negatívne účinky na ľudský organizmus, hlavne na mozog.

V dnešnej modernej a uponáhľanej dobe veľa mladých ľudí aj mojich rovesníkov láka táto nebezpečná vec. Neuvedomujú si, že si môžu poškodiť svoje zdravie a spôsobiť si tým veľké problémy.

Nie sú to len zdravotné problémy, ale aj problémy s financiami a so zákonom. Kvôli drogám veľa ľudí kradne, ale aj zabíja. Proste, kvôli drogám urobia všetko. Treba si dávať veľký pozor už aj na to, čo si objednáme napríklad v diskotékových kluboch, kde je v poslednom čase veľký výskyt drog.

Začína sa to spravidla nevinne, že kamarát kamarátovi povie, že nech to vyskúša, že mu to nič nespraví.

Že je to fajn a že sa mu určite nič nestane. Keď to už ochutná, postupne sa stáva závislým na drogách. Drogy sú zradné. Majú svoju veľkú a postupnú moc. Začína sa to veľmi príjemným pocitom, po ktorom prídu nepríjemné chvíle, ale na to sa rýchlo zabúda. Neskôr prídu halucinácie a strata reality a potom sa to môže skončiť smrťou. Narkomani sa dožívajú okolo 40 rokov. Myslia si, že užitím drogy si vyriešia svoje problémy, ale bohužiaľ, tie sa len nabaľujú na klbko, ktoré sa už neskôr nedá uniesť. Narkoman sa pohybuje pre nás v imaginárnom svete a vyrába si ďalšie a ďalšie problémy.

Druhy drog:

Ľahké drogy - tieto drogy pozná každý z nás, ale málo kto ich pokladá za drogy. Dennodenne s nimi prichádzame do kontaktu a predsa si to neuvedomujeme. Sú to káva, cigarety a alkohol.

Ťažké drogy – s týmito drogami sa stretávame málokedy, alebo niektorí vôbec. Tieto drogy sú zakázané a ich užívanie je trestné. Sú to napr. heroín, morfín, kokaín, marihuana, tráva, Boo, extáza, LSD.

Lukáš Košťany, Príma B, Gymnázium Ladislava Novomeského, Tomášikova 2, Bratislava

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň za zničenie malých a ľahkých zbraní
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131