Autor textu: Archív
28.01.2014

Bol raz jeden príbeh

Bratislava 28. januára (SkolskyServis.sk) - Bol raz jeden chlapec, volal sa Nikolas a mal tri roky, mamu, otca, keď sa to celé začalo. Jedného dňa sa hral na detskom ihrisku, mama na neho dávala pozor. Potom si spomenula, že má do desiatich minút poslať list. Úplne zabudla na Nika a bežala na poštu. Ale kým sa vrátila bolo neskoro. Za ten čas sa Niko ďalej hral a nevšimol si, že ho sledujú veľkí chlapi. Keď sa išiel hrať do pieskoviska bežal a zakopol. Spadol do piesku a začal plakať. Vtedy k nemu prišli veľkí chlapi a ponúkli mu cukrík. Vyzeral tak sladko, že chlapec neodolal, zjedol cukrík a nakoniec omámený drogou odpadol.

Keď sa prebral, ležal na posteli v nemocnici, pri ňom ho utešovala mama a v duchu si hovorila : „Čo som to za matku, keď zabudnem na vlastné dieťa?“ O dva dni chlapec chodil do škôlky, ale nevedel o tom, že dostal do tela drogu. Po nejakom čase mamu vyhodili z práce, tak začala fajčiť.

Fajčila dokonca aj pri sporáku. Bez práce bola asi pol roka, potom si našla novú, ale fajčiť neprestávala.

Prešli dva roky a mama otehotnela. Nikolas sa tešil, že bude mať súrodenca. Ale mama stratila bábätko, kvôli fajčeniu. Otec sa veľmi hneval na mamu že fajčí a zároveň bol smutný, že stratili dieťa. Každý večer sa hádali a za ten čas Nikolas v izbe plakal. Až po troch rokoch hádania sa rodičia rozviedli. Otec začal veľmi veľa piť a odcestoval žiť do Berlína. Neskôr si mama našla novú, oveľa lepšiu prácu, kúpila si byt a Niko bol konečne šťastný. Za tie roky na otca úplne zabudol. Mame každé ráno robil capuccino, lákalo ho ochutnať z peny. Nakoniec neodolal a každé ráno trošku ochutnal z peny, každým dňom stále viac a viac ... Najprv si trošku odpíjal a potom si začal robiť tajne kávu. Keď mal šestnásť rokov začal sa vychvalovať pred spolužiakmi, že on môže piť kávu. Jeden jeho spolužiak sa začal tiež vychvalovať, že on môže fajčiť. Nikovi to nedalo pokoj a začal kradnúť od mami cigarety. Po čase mama prestala fajčiť a našla si nového priatela. Dosť často spolu pili.

Jedného dňa zistili, že Nikolas fajčí, a tak ho vyhodili z domu.

Dali mu 50 eur na prežitie a žili si ďalej svoj život. Nikolas si až vtedy spomenul, že on vlastne ani dobre nepoznal svojho vlastného otca. Tiež začal piť a minul všetky peniaze na alkohol, cigarety a kávu. Väčšinou spával u kamarátov, až kým nezistili, že je na mizine. Potom musel Nikolas spávať na lavičke v parku. Po niekoľkých nociach ho zavolala banda chlapov: „Hej ty, pridaj sa k nám!” Nikolas neváhal lebo videl, že majú peniaze. Chlapi doňho začali pichať drogy a nútili ho kradnúť.

Po rokoch otec prestal piť a našiel si prácu, mal bývanie. Chcel navštíviť svojho syna, a tak prišiel za bývalou manželkou domov, ale syna tam nenašiel. Hľadal tri mesiace svojho strateného syna, až ho nakoniec našiel. Zobral ho z tej bandy chlapov a odleteli spolu do Berlína. Tam ho dal do liečebne.

Niko sa vyliečil a žil šťastný život so svojim otcom. Prestal fajčiť, kradnúť, piť no kávu si nevedel odpustiť.

Po rokoch si našiel dievča, ktoré si zobral, mali deti a žili šťastne až do smrti.......

Vivienn Petrezsélová, Prima B, Gymnázium L. Novomeského, Tomášikova 2, Bratislava

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň za zničenie malých a ľahkých zbraní
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131