Autor textu: Archív
26.01.2014

Láska dokáže zázraky

Dni prežité s mojim priateľom boli krajšie než tie, ktoré som strávila s „fetovacou partiou“.

Liptovská Osada (SkolskyServis.sk) - Môj život začal obyčajne. Narodilo sa krásne modrooké, blonďavé dievčatko. Rodičia zo mňa boli veľmi šťastní, pretože som bola zázrak. Malé dievčatko rástlo a rástlo. Keď som už mala 8 rokov videla som čo aj čo som vidieť nemala. Potrebovala som pomôcť s domácou úlohou, a tak som išla za mamou.

Otvorila som dvere a videla som, ako otec týra moju mamu.

Rozbehla som sa k nim a kričala som, aby otec prestal, no ale za záchranu mamy som dostala silnú facku ja. Uplakaná som išla do izby a začala som si baliť kufre . Mama za mnou dobehla a povedala, aby som ju počkala. Keď už sme boli pobalené, utiekli sme k starým rodičom. Dúfali sme, že nás k sebe zoberú. A zobrali . Išli dni , týždne a mobil mi začal zvoniť. Videla som tam napísané otec, nešla som hneď za mamou, zodvihla som a spýtala som sa, že čo odo mňa chce. On mi len povedal, že ho to veľmi mrzí, čo nám urobil. Ja som mu odpovedala, že sa mi nemusí ospravedlňovať, že uvedomiť si to mal predtým, ako nám to urobil.

Mala som 16 rokov, u nás bola oslava, no ale ja som nemala žiadnych kamarátov. Tak som sama strávila svoje narodeniny doma. Išla som si ľahnúť do postele a tam som premýšľala. Napadlo mi, že by som mohla skúsiť niečo, pri čom sa uvoľním. Hneď na druhý deň som musela ísť do školy. Po ceste ma zastavil jeden chlapec a pýtal sa ma, či by som nechcela ísť do ich partie. Samozrejme, že som povedala áno.

Žiadnych kamošov som nemala. Išla som s ním a zistila som, že je to partia, v ktorej sa fetuje. Najprv som sa bála, ale strach ma prešiel, skúsila som drogy, tabak a aj alkohol.

Pri tomto som zabudla na moje trápenia. Takto sa to ťahalo dosť dlho. Nechodila som do školy, zabudla som na rodinu. Moje všetky zarobené peniaze išli do drog, alkoholu a tabaku . Z vlastnej hlúposti som padala na úplné dno. Už som sa aj zadlžovala a nevedela som, čo mám robiť. Doma som si sadla za stôl a rozmýšľala som, prečo robím takéto hlúposti kvôli zbytočným veciam.

Chcela som si dať pauzu, tak som sa vyhýbala mojej partii a začala som normálne chodiť do školy.

Začala som chápať, že je to pre mňa lepšie. Ale keď som uvidela zas tú partiu, zase som spadla do tej istej kaše, kde som bola. Zas sa do vlieklo so mnou dosť dlhú dobu. Ale raz za mnou prišiel jeden nádherný chlapec, ktorý mi povedal, že je môj najlepší kamarát z detstva. Ja som sa naňho usmiala a išla som sa s ním prejsť. Odhováral ma od drog. Stále sme chodili spolu von a ja som pri ňom zabudla aj na môj starý život. Obidvaja sme sa do seba zaľúbili . Strávené dni boli krajšie než tie, ktoré som strávila s „fetovacou partiou“.

Spolu sme už dva roky, o týždeň máme svadbu

, ja nosím pod srdcom nášho potomka, začínam novú etapu života a píšem sem môj nádherný príbeh života.

Lenka Michalová, žiačka 8.a triedy, Základná škola s materskou školou Liptovská Osada

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň dobytia Bastily (Francúzsko, štátny sviatok),
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131