Autor textu: Archív
22.01.2014

Zlá partia = Drogy

Bratislava 22. januára (SkolskyServis.sk) - Bolo raz jedno dievča ktoré bolo nevinné, veľmi slušné a veľmi dobré sa učila. Končil sa školský rok a jej kamarátka ju priviedla na sídlisko kde býva. Zoznámila ju so svojimi kamarátmi. Lenže ona bola úplne iná, bola veľmi slušná. Nno oni užívali drogy, fajčili, pili alkohol.

Dievča ich za to neodsudzovalo, ale nepáčilo sa jej čo robia.

Po niekoľkých mesiacoch ju to začalo lákať tiež, ale neodvážila sa to vyskúšať. Ubehol nejaký čas a dievčatko sa rozhodlo skúsiť prvú cigaretu. No vôbec jej to nechutilo, tak skúsila ešte druhýkrát, bolo to lepšie ako predtým. Odvtedy to skúšala čoraz viac a viac a navykla si na fajčenie. Začalo jej to chutiť. Keď sa nudila doma, alebo len nemala čo robiť, myslela si, že potrebuje fajčiť. Ale toto bol ešte stále len začiatok. Dievčatko sa začalo čoraz častejšie stretávať s novou partiou. Na ďalší deň prišiel za ňou jej veľmi dobrý kamarát a začal ju nahovárať aby išla poza školu. Dievčatko to okamžite zamietlo. Chlapec ju stále prehováral a napokon súhlasila. Povedala mu že, že je to prvý a posledný krát.

No nakoniec to tak predsa len nebolo. Chodenie poza školu sa jej zapáčilo a v škole ju pani triedna učiteľka nevidela už mesiac.

Zo školy zavolali jej mame. Mama jej vynadala a veľmi sa v nej sklamala. Napokon zistila, že kým nechodila do školy užívala drogy. Takto ju nevychovala. Dievča si to po dlhšom čase uvedomilo a už sa nestretávala s novými kamarátmi a začala sa im vyhýbať. Prestala so všetkými zlými vecami a teraz je šťastná a hrdá na seba, tak isto aj jej mama.

Simona Majzúnová, Spojená škola Tilgnerova Bratislava

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň za zničenie malých a ľahkých zbraní
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131