Autor textu: TASR
13.11.2023

Jurinová: Modernizáciou SOŠ v Dolnom Kubíne chceme zvýšiť záujem o štúdium

V nových moderných dielňach sa žiaci vzdelávajú v plnom rozsahu od tohto školského roka. Rekonštrukcia stála viac ako 1,6 milióna eur.

Na snímke predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová. FOTO TASR - Miroslav Jaroš

Dolný Kubín 13. novembra (TASR) - Modernizácia Strednej odbornej školy (SOŠ) polytechnickej v Dolnom Kubíne má prispieť k zvýšeniu záujmu žiakov o štúdium. Uviedla to predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová. Škola má nové dielne a zmodernizovanú telocvičňu.
        
Polytechnická škola ponúka štúdium v ôsmich učebných a študijných odboroch. Zabezpečuje prípravu žiakov pre oblasť strojárenstva, elektrotechniky, automobilového opravárstva a je zapojená do systému duálneho vzdelávania. Jurinová vyzdvihla, že škola dlhodobo spolupracuje so všetkými významnými zamestnávateľmi z Oravy. "Absolventi sú veľmi žiadaní zo strany miestnych regionálnych strojárenských firiem, ktoré zaznamenávajú prudký nárast, v blízkosti školy sa nachádza priemyselný park. Títo zamestnávatelia však často nenachádzajú na trhu práce potrebný počet kvalifikovaných pracovníkov," ozrejmila predsedníčka ŽSK.
        
V nových moderných dielňach sa žiaci vzdelávajú v plnom rozsahu od tohto školského roka. Rekonštrukcia stála viac ako 1,6 milióna eur. Stavebnými úpravami prešla v uplynulom období aj telocvičňa, pričom celkové náklady predstavujú takmer milión eur.
        
Škola chce v rámci ďalších plánov debarierizovať budovu teoretického vyučovania, vybudovať decentralizovanú plynovú kotolňu v školskej jedálni a zrekonštruovať zváračskú školu.

Jún 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]