Autor textu: TASR
13.06.2022

Handlová doplnila hracie prvky do areálov pracovísk materskej školy 

V elokovanom pracovisku Morovnianska cesta pribudol do exteriéru detský domček so šmykľavkou, vláčik a kombinovaná preliezačka, uviedla hovorkyňa mesta Jana Paulínyová. 

Ilustračná snímka.  FOTO TASR - Roman Hanc

Handlová 13. júna (TASR) - Nové hracie prvky pre deti pribudli v areáloch elokovaných pracovísk Materskej školy (MŠ) na ulici SNP v Handlovej. Samospráva ich zakúpila z príspevku od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová. 

      "V elokovanom pracovisku Morovnianska cesta pribudol do exteriéru detský domček so šmykľavkou, vláčik a kombinovaná preliezačka. Elokované pracovisko Dimitrovova ulica je obohatené o päť nových tabúľ, piknikový stôl a drevený domček so šmykľavkou," priblížila Paulínyová. 

      Elokované pracovisko Cintorínska má podľa nej zase nový domček, vláčik, piknikový stôl a tabule. Deti v elokovanom pracovisku v Základnej škole Morovnianska cesta majú k dispozícii veľké pieskovisko, okrem neho na dvor samospráva umiestnila aj vláčik a tabule. "Lanová pyramída bude robiť radosť deťom na ulici SNP, tento dvor zároveň skrášlil aj nový vláčik, kombinovaná preliezačka, drevený domček a piknikový dvor," doplnila hovorkyňa mesta. 

      Bezpečnosť všetkých hracích prvkov podľa nej zvyšujú certifikované materiály na dopadových plochách. "Vynovenie dvorov v škôlkach stálo takmer 21.000 eur. Skvalitnenie a modernizáciu exteriérov financovalo mesto z príspevku na výchovu a vzdelávanie pre predškolákov," dodala. 

Čo treba vedieť o koronavíruse

December 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
Napíšte nám [email protected]