Autor textu: Archív
19.11.2012

Kino Rača privíta M. Ťapáka a jeho výnimočný Tanec medzi črepinami

Kino Rača v Nemeckom kultúrnom dome navštívi ďalší klenot slovenskej kinematografie.

Bratislava 19. októbra (TASR)

Známy herec a režisér Marek Ťapák príde v pondelok (19. novembra) o 19.00 hodine Račanom predstaviť do Nemeckého kultúrneho domu svoj Tanec medzi črepinami.

Dramatický príbeh o ľudskom bytí, láske, vzletoch a pádoch v strhujúcom a fascinujúcom tanci života medzi črepinami.

Režisér Marek Ťapák svojim filmom voľne nadväzuje na silné tradície hudobno-tanečných filmov a premieta ich do novo spracovanej aktuálnej podoby.

Príbeh je postavený na predstavách a spomienkach hlavného hrdinu, ktorý opäť prežíva silné životné situácie prostredníctvom tanca, hudby, nehy a sily básnického slova.

Vo filme možno obdivovať krásy slovenskej prírody, ale tiež majstrovstvo tanečníkov súborov SĽUK, Šumiačan, Urpín, či Technik.

„V dnešnej dobe komercie a globalizácie je dôležité poznať svoje korene. Aj preto vznikol Tanec medzi črepinami a ja som rád, ako ho Slovensko prijalo. Nečakajte žiaden ucelený dej. Je to príbeh ľudských spomienok, ktoré si uchovávame vo fragmentoch. Situácií, kedy sme sa cítili dobre,“ načrtáva režisér a hlavný protagonista filmu Marek Ťapák, ktorý v poslednej dobe cestuje po Slovensku s rovnomenným tanečným vystúpením.

„Som veľmi rád, že do Rače zavíta tak hodnotný umelec, akým je pán Ťapák. Jeho tvorbu si ako človek a divák veľmi vážim. Film Tanec medzi črepinami vrelo odporúčam nielen Račanom, ale aj záujemcom z okolia,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

Začiatok predstavenia v Nemeckom kultúrnom dome je o 19.00 hodine, po filme čaká divákov beseda s režisérom M. Ťapákom a divácka súťaž.

Kino Rača má vlastné vernostné karty, vďaka ktorým majú pravidelní návštevníci kina každú piatu návštevu zdarma. Pred Nemeckým kultúrnym domom je k dispozícii veľké bezplatné parkovisko.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň hlavného mesta Astany (štátny sviatok, Kazachstan). Medzinárodný deň bozkávania
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131