Autor textu: Archív
06.08.2016

Ktoré filmy či rozprávky sa natáčali na Bojnickom zámku?

Bojnický zámok je v centre pozornosti filmárov.

Bojnice 6. augusta (SkolskyServis.sk) - Zdali sa vám počas prehliadky Bojnického zámku niektoré miestnosti povedomé, či priam až dôverne známe? Možno si ich pamätáte z filmov či rozprávok, ktoré sa v zámku natáčali.

Do pamäti divákov sa azda najviac zapísala romanticko-hudobná komédia

Šialene smutná princezná

s Helenou Vondráčkovou a Václavom Neckářom. Tá sa okrem Bojníc natáčala aj v juhočeskom zámku Blatná. Oku pozorného diváka určite neušla skutočnosť, že princ v legendárnej scénke spadol do rybníka neďaleko zámku Blatná, ale z vody vyšiel pri jazierku v Bojniciach.

Detskí návštevníci Bojnický zámok zaiste spoznali aj v seriáli

Safari

. Príbehy Moniky, Janka a Viktora odohrávajúce sa v priestoroch zámku a neďalekej zoologickej záhrade svojho času so zatajeným dychom sledovali deti takmer vo všetkých krajinách komunistického bloku.

V jednej z miestností Bojnického zámku ešte nedávno ležal na posteli vankúš s vyšitým písmenom „F“. Ten návštevníkom pripomínal taliansku rozprávku

Fantaghíro

, pri natáčaní ktorej tvorcovia do Bojníc zavítali dokonca dvakrát. Režisér Lamberto Bava so sebou na Bojnický zámok priviedol hviezdy ako Brigitte Nielson, Veronika Logan či Christopher Lee.

V Bojniciach sa natáčali aj vybrané časti dobrodružno-historického príbehu

Vivat Beňovský

. Seriál o slovenskom rodákovi, dobrodruhovi, cestovateľovi a madagaskarskom kráľovi prešiel takmer celý svet. V Európe ho vraj nekúpili len Rusi a Francúzi. Všade inde mohli diváci vidieť Jozefa Adamoviča napríklad aj v prijímacom salóne Bojnického zámku.

Milovníci historických románov určite spoznali Bojnický zámok aj v príbehu

Svet bez konca

, ktorý je voľným pokračovaním Pilierov Zeme. Filmový štáb premenil priestory Stredného hradu Bojnického zámku na stredoveké sídlo anglických kráľov.

Zatiaľ poslednou rozprávkou natáčanou aj na Bojnickom zámku je príbeh

Johankino tajomstvo

, ktorý mal premiéru na Vianoce roku 2015.

Počas najbližšej prehliadky zámku nezabudnite sledovať okolie. Možno sa Vám pred očami vynoria scény z obľúbených filmov či rozprávok.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Október 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-

Prehľad udalostí:

Napíšte nám [email protected] alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131